☰ Menu
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Choszcznie

Sobota 31.07.2021

A A A A
A A+ A++
zaawansowane

Deklaracja dostępności

OŚWIADCZENIE W SPRAWIE DOSTĘPNOŚCI

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Choszcznie zobowiązuje się zapewnić dostępność swoich stron internetowych zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Niniejsze oświadczenie ma zastosowanie do strony internetowej.

Data publikacji strony internetowej : 19.12.2017r.

Data ostatniej istotnej aktualizacji : marzec 2020r.

Niniejsze oświadczenie sporządzono dnia : 27.09.2020r.

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

O dostępności serwisu internetowego mówimy wtedy, gdy wszyscy użytkownicy mają pełny dostęp do jego treści, mogą te treści zrozumieć, a wygodna nawigacja umożliwia logiczną i intuicyjną interakcję z serwisem.

Dane teleadresowe jednostki:

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna

Ul. Bolesława Chrobrego 27

73-200 Choszczno

Status pod względem zgodności :

Przykładamy wszelkich starań aby serwis był dostępny dla każdego – bez względu na wiek, poziom sprawności, używany sprzęt czy oprogramowanie.

Niniejsze strony internetowe są częściowo zgodne z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności wymienionych poniżej :

 • filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych, gdyż zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o obowiązku zapewniania dostępności.

Ułatwienia na stronie podmiotowej BIP

Dodać należy, iż strony internetowe w znacznym stopniu spełniają wytyczne techniczne związane z dostępnością i posiadają ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami takie jak :

 • kontrast czarno-żółty,
 • możliwość powiększania/zmniejszenia,
 • dane kontaktowe,
 • link do BIP,
 • mapa biuletynu.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt mailowy poradniachoszczno@wp.pl lub telefoniczny na numer 957652205.

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z ustawą z dnia 14 kwietnia 2019r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych każdy ma prawo wystąpić do podmiotu publicznego z żądaniem udostępnienia cyfrowego wskazanej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementów, ewentualnie zapewnienia dostępu alternatywnego, na warunkach określonych w ustawie. W przypadku odmowy wnoszący żądanie może złożyć skargę z zastosowaniem przepisów ustawy             z dnia 14 czerwca 1960r., Kodeks postępowania administracyjnego, a także powiadomić Rzecznika Praw Obywatelskich : www.rpo.gov.pl

Skróty klawiszowe

Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.

Dostępność architektoniczna

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Choszcznie zapewnia obsługę osób niepełnosprawnych.

 1. Opis dostępności budynku :

Budynek posiada jedno główne wejście przy którym są schody oraz wejście boczne z podjazdem dla niepełnosprawnych i windą, znajdujące się w łączniku budynku (parter).    

 1. Opis dostępności korytarzy, schodów i toalet.

Budynek pod względem dostępności korytarzy i schodów nie jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych korzystających z usług poradni (szczególnie dla dzieci i młodzieży poruszających się na wózku). Osoby te nie są w stanie samodzielnie dotrzeć do gabinetów diagnostycznych Poradni znajdujących się na pierwszym piętrze. Na piętrze znajduje się toaleta przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 1. Informacje o miejscu i sposobie korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych.

W niewielkiej odległości od wejścia przy łączniku budynku znajdują się miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Przed wejściem głównym do budynku znajduje się miejsce parkingowe ogólnodostępne.

 

Obsługa osób doświadczających trudności w komunikowaniu się

 1. Osoby doświadczające trudności w komunikowaniu się mogą realizować sprawy w Urzędzie przy pomocy osoby przybranej, którą może być każda osoba fizyczna, która ukończyła 16 rok życia i została wybrana przez osobę uprawnioną.
 2. Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach. Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
 3. Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.

 

Dostęp do świadczenia usług tłumacza języka migowego

Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.

 

 

 

Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Choszcznie

                                      Wiesława Zott

 

Wytworzył:
Wiesława Zott
(2020-10-01)
Udostępnił:
Ewa Biba
(2020-11-23 14:35:22)
Ostatnio zmodyfikował:
Ewa Biba
(2020-11-23 14:35:25)

 
liczba odwiedzin: 159099

Biuletyn Informacji Publicznej wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

X